Ilford Gold Fibre Silk 310 gr

W ubiegłym tygodniu dojechał do nas kolejny papier marki Ilford. Tym razem zagościł Ilford Gold Fibre Silk 310 gram w 24″ rolce (610mm).

Papier jest jednym z najlepszych papierów barytowych, dostępnych na rynku. W połączeniu z atramentami pigmentowymi uzyskujemy idealne fotografie. Fotografie drukowane na papierze GOLD Fibre Silk charakteryzuje unikalny wygląd i zapach, tradycyjnych papierów fotograficznych z halogenkami srebra.

Lekko kremowa biel podłoża świadczy o tym, że w procesie produkcyjnym nie zastosowano sztucznych rozjaśniaczy optycznych (OBA), mających negatywny wpływ na trwałość wydruków.

O jakości i trwałości wydruków pigmentowych na papierze Gold Fibre Silk, porównywalnym z tradycyjnymi odbitkami fotograficznymi świadczą m.in. badania wykonane przez Wilhelm Imaging Research, Inc. Teoretycznie wydruki przechowywane w albumach powinny przetrwać nawet ponad 250 lat, natomiast wydruki bez jakiegokolwiek zabezpieczenia mogą wytrzymać nawet do 70 lat.

Na dzień dzisiejszy z podłoży Ilforda posiadamy jeszcze Smooth Pearl w arkuszach A3+, oraz Gold Mono Silk, oraz Luster w arkuszach A4.