Papiery Digital FineArt

Niewielu światowych producentów robi znakomite papiery FineArt’owe. Jednym z nich jest zapewne Canson Infinity i od niego zaczniemy przygodę z papierami artystycznymi.

Być może nieliczni wiedzą, że historia papierni Canson i Arches sięga aż XV wieku. Unikatową jakość doceniło wielu sławnych artystów, m.in.: Picasso, Chagal, czy Warhol. Dziś francuski producent podążając z duchem czasu, tworzy papiery do cyfrowego druku fotograficznego i artystycznego. Większość można dostać w arkuszach od A4 do A2, lub w rolkach do drukarek wielkoformatowych.

W gamie produktów Digital FineArt naszą uwagę zwróciły następujące papiery:
BFK Rives 310
Arches Velin Museum Rag 250
Edition Etching Rag 310
Rag Photographique 210

Rag Photographique Duo 220
Wszystkie są wykonane w 100% z bawełny, na tradycyjnych maszynach cylindrycznych, oraz nie zawierają wybielaczy optycznych.

W dotyku są miękkie, niektórzy nawet uważają, że przypominają bibułę, lecz co ciekawe w trakcie druku nie nasiąkają atramentem. Pigment idealnie pozostaje na powierzchni, natychmiast wysycha, tworząc fantastyczne obrazy.

Wydruki FineArt na podłożach Canson Infinity wykonujemy dla wymagających fotografików, na potrzeby muzeów, wystaw i galerii. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z należytą starannością. Jeśli jesteś zainteresowany wydrukami FineArt skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo w celu omówienia szczegółów.

Jeśli chcesz zaoferować swoim klientom ponadczasowy album fotograficzny, pomyśl o stylowym, klasycznym albumie i wydrukach artystycznych, lub ArtBook’u czyli fotoalbumie wykonanym na papierach FineArt’owych.