Prezentacja dla CTF

Dzięki uprzejmości Zarządu Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, pojawiliśmy się na cotygodniowym zebraniu, w celu zaprezentowania możliwości, jakie daje druk pigmentowy fotografii. Na spotkanie przygotowaliśmy własne wydruki próbne na różnych podłożach i w różnych formatach (od 10×15 do 60×90). Dla członków CTF wykonaliśmy bezpłatne wydruki  próbne ich fotografii, w celu porównania z posiadanymi odbitkami.

Dzięki zaprezentowanym materiałom, uczestnicy spotkania mogli się osobiście przekonać co zyskują, wykonując zdjęcia w formie wydruków a nie odbitek. Główną uwagę zwróciły dwa papiery: TECCO Professional Portrait MATT 230g i barytowy Ilford Galerie Prestige GOLD Fibre Silk 310gr.

Dla niedowiarków, podważających odporność wydruku pigmentowego na wilgoć, przeprowadziliśmy mały eksperyment. Jeden z wydruków na płótnie został dwukrotnie zamoczony w wodzie, a następnie trafił na kaloryfer w celu wysuszenia. Pomimo tak brutalnego potraktowania, ani druk, ani płótno nie zostało uszkodzone.

Po spotkaniu znaleźliśmy wzmiankę na fanpage’u CTF:
CTF news

Oczywiście życzymy dobrego światła i samych głównych wygranych w Lotto!