Tag: Canson Infinity

Papiery Digital FineArt

Niewielu światowych producentów robi znakomite papiery FineArt’owe. Jednym z nich jest zapewne Canson Infinity i od niego zaczniemy przygodę z papierami artystycznymi.

Być może nieliczni wiedzą, że historia papierni Canson i Arches sięga aż XV wieku. Unikatową jakość doceniło wielu sławnych artystów, m.in.: Picasso, Chagal, czy Warhol. Dziś francuski producent podążając z duchem czasu, tworzy papiery do cyfrowego druku fotograficznego i artystycznego. Większość można dostać w arkuszach od A4 do A2, lub w rolkach do drukarek wielkoformatowych.

W gamie produktów Digital FineArt naszą uwagę zwróciły następujące papiery:
BFK Rives 310
Arches Velin Museum Rag 250
Edition Etching Rag 310
Rag Photographique 210

Rag Photographique Duo 220
Wszystkie są wykonane w 100% z bawełny, na tradycyjnych maszynach cylindrycznych, oraz nie zawierają wybielaczy optycznych.

W dotyku są miękkie, niektórzy nawet uważają, że przypominają bibułę, lecz co ciekawe w trakcie druku nie nasiąkają atramentem. Pigment idealnie pozostaje na powierzchni, natychmiast wysycha, tworząc fantastyczne obrazy.

Wydruki FineArt na podłożach Canson Infinity wykonujemy dla wymagających fotografików, na potrzeby muzeów, wystaw i galerii. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z należytą starannością. Jeśli jesteś zainteresowany wydrukami FineArt skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo w celu omówienia szczegółów.

Jeśli chcesz zaoferować swoim klientom ponadczasowy album fotograficzny, pomyśl o stylowym, klasycznym albumie i wydrukach artystycznych, lub ArtBook’u czyli fotoalbumie wykonanym na papierach FineArt’owych.

Canson PhotoGloss Premium RC 270gram

Zawitał do naszej firmy jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem działalności. Szukaliśmy papieru błyszczącego, aby zadowolić klientów ceniących sobie typowe błyszczące odbitki fotograficzne. Mieliśmy wcześniej okazję drukować na błyszczącym papierze Canon Gloss 240gram, lecz nie do końca spełniał on nasze oczekiwania. Dlatego postanowiliśmy szukać czegoś ciekawszego. Zaprzyjaźniony dystrybutor, zaproponował nam zakup nie najtańszego, ale sprawdzonego przez nich Canson PhotoGloss Premium RC 270g.

Już po pierwszych wydrukach wiedzieliśmy, że dokonaliśmy trafnego wyboru. Wydruki czarno-białe mają bardzo głęboką czerń, śliczną biel i płynne przejścia w skali szarości. Lecz chyba jeszcze lepiej prezentują się wydruki kolorowe. Jednym z naszych ulubionych zdjęć, które wykonaliśmy na tym papierze, jest przystań żeglarska w Chorwacji. Dzięki znakomitej błyszczącej powierzchni, błękit wody i odbijające się w niej łodzie, sprawiają wrażenie obecności w przystani.

Co takiego sprawia, że papier Canson PhotoGloss Premium RC 270g jest tak dobry?
A choćby to, że jest on produkowany w znakomitej Papierni Canson i Arches i należy do nowej gamy Digital Fine Art & Photo. Jakość i odporność na starzenie papierów Canson Infinity, została zbadana i potwierdzona certyfikatem Wilhelm Imaging Research, Inc. Warto też zwrócić uwagę, na których atramentach żywotność wydruków jest dłuższa. Nasz firma drukuje na drukarce Canon iPF6300, czyli z wykorzystaniem Canon Lucia EX.

Kartę produktową i profile ICC można znaleźć bezpośrednio na stronie Canson Infinity.

Wydruki na papierze Canson PhotoGloss Premium RC 270g można zamówić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, telefonicznie lub mailowo. W ofercie sklepu są formaty od 20×30 do 60×90, lecz na indywidualne zamówienia z przyjemnością wykonujemy najróżniejsze formaty niestandardowe (kwadraty, panoramy, 6:7, 4:5, itd).