Tag: Digital FineArt

Hahnemühle Ultra Smooth 305gsm

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest wyjątkowy papier dedykowany do pigmentowych wydruków artystycznych – Hahnemühle PhotoRag Ultra Smooth 305 gsm.
A co to takiego, i dlaczego jest taki wyjątkowy?
Hahnemühle PhotoRag Ultra Smooth 305 gsm – jest papierem zupełnie matowym, o bardzo gładkiej powierzchni i przyjemnej naturalnej bieli.

Jest produktem bezkwasowym, w 100% wykonanym z bawełny i nie zawierającym wybielaczy optycznych. Dzięki temu zachowuje wyjątkowy charakter, oraz spełnia bardzo rygorystyczne wymogi stawiane wydrukom archiwalnym. Idealnie nadaje się do druku czarno-białej i kolorowej fotografii kolekcjonerskiej, reprodukcji dzieł sztuki, limitowanych edycji wydruków, prezentacji i wystaw, oraz ekskluzywnych albumów i kart okolicznościowych.

Wydruki tuszami pigmentowymi, na papierze Hahnemühle PhotoRag Ultra Smooth są bardzo odporne na działanie upływającego czasu. Wg testów przeprowadzonych przez Wilhelm Imaging Research, wydruk bez zabezpieczenia może przetrwać ponad 50 lat, a jeśli umieścimy go za szybą, jego trwałość zwiększy się blisko dwukrotnie. Imponujące?
A czy Wasze zdjęcia wykonane w zwykłym fotolabie, lub zamówione w serwisie aukcyjnym też tyle przetrwają? Obawiam się, że nie.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądają najlepsze wydruki fotograficzne i artystyczne, zapraszamy do naszej pracowni w Bielsku-Białej, przy ul. Cieszyńskiej 90.

Zamówienia można składać za pośrednictwem Kreatora Druku, zamieszczonego na stronie FOTOGRAFIAXXL.PL lub mailowo.

Hahnemühle FineArt

W dzisiejszym wpisie przedstawimy krótką informację o Hahnemühle FineArt, czyli najstarszej niemieckiej papierni, produkującej nieprzerwanie od 1584 roku. Obecna działalność firmy skierowana jest do artystów wykonujących swoje prace metodami tradycyjnymi jak i artystów sięgających po zdobycze nowoczesnego druku cyfrowego.

Hahnemühle FineArt

Bogaty asortyment produktów Digital FineArt obejmuje kilkadziesiąt najwyższej jakości papierów i płócien, podzielonych na następujące linie produktowe:
– Matt FineArt (matowe gładkie)
– Matt FineArt (matowe teksturowane)
– Glossy FineArt (błyszcące)
– Canvas FineArt (płótna)

Ścisła współpraca z wiodącymi producentami drukarek atramentowych, zaowocowała wyjątkowymi efektami. Wszystkie produkty spełniają najwyższe w zakresie kolorów, głębi, kontrastu, renderingu i gradacji barw. Hahnemühle FineArt udostępnia na swojej stronie bezpłatne profile ICC do profesjonalnych drukarek pigmentowych.

Najwyższa jakość i trwałość wydruków została potwierdzona certyfikatem Wilhelm Imaging Research, Inc.

Zamówienia wydruków na podłożach Hahnemühle FineArt można składać telefonicznie lub mailowo, w celu dokładnego omówienia szczegółów zlecenia. Przed wydrukowaniem całej wystawy proponujemy wykonanie wydruków próbnych.

W najbliższym czasie postaramy się podzielić naszymi spostrzeżeniami nt. wydruków na wybranych podłożach z serii Matt FineArt Smooth (matowe gładkie).