Tag: SOLUTION Luster RC 255

Fotoksiążka z wydrukami pigmentowymy

Zdjęcia ślubne są idealną okazją do zamówienia wydruków jakości galeryjnej, w ekskluzywnej oprawie introligatorskiej. Prezentowana fotosiążka zawiera 40 jednostronnych wydruków pigmentowych o wymiarach 21x30 cm, wykonanych na papierze Solution Luster 255 gram w sztywnej oprawie.

Warto przypomnieć, że wydruki pigmentowe zamknięte w albumie powinny wytrzymać ok. 100 lat, dzięki czemu przez wyjątkowo długi czas będziemy się cieszyć wspomnieniami. Wydruki pigmentowe to także wiernie odwzorowane kolory, idealne przejścia tonalne, mnogość szczegółów, a zdjęcia czarno-białe są naturalne, o nienagannej skali szarości. Jeśli ktoś choć raz porównywał druk pigmentowy, ten wie, że znacząco przewyższa on tradycyjne odbitki fotograficzne, nie mówiąc o wydrukach cyfrowych z których wykonywane są tanie fotoksiążki.

Okładka została wykonana z 2,5 mm bezkwasowej tektury litej, oklejonej białym płótnem z personalizowanym nadrukiem. Aby zagwarantować trwałe połączenie kart z okładką, skorzystaliśmy ze śrub introligatorskich.

Jeśli jesteś zainteresowany podobnym produktem, zapraszamy do kontaktu.

Tło wykorzystane do zdjęć, to papier pakowy typu KRAFT, przeznaczony do druku.

Wystawa dla FILHARMONII malucha

Nasza współpraca z FILHARMONIĄ malucha trwa praktycznie od 2009 roku. Tym razem przygotowaliśmy m.in. wystawę zdjęć, zatytułowaną: “Młodzi Melomani w FILHARMONII malucha”, oraz kącik fotograficzny.

Prezentowane prace przekrojowo przypomniały nam koncerty z lat 2009-2010.

Nasz nowy pomysł na zdjęcia z instrumentami przyciągnął wiele małych modelek i modeli do kącika fotograficznego. Wszystkie zdjęcia będą dostępne wyłącznie dla uczestników, na stronie www.filharmoniamalucha.pl/galeria-mlodych-melomanow, jeszcze w tym tygodniu. Mamy nadzieję, że pomysł na pamiątkowe zdjęcie z koncertu, wykonane w dużym formacie spodobał się Państwu. Na kolejne koncerty postaramy się przygotować nowe propozycje.

Zdjęcia na wystawę zostały wykonane na papierze Solution Luster RC 255g, natomiast zdjęcia pamiątkowe z koncertu drukujemy na Solution SemiMatt RC Ultra White 255g.

Pierwsza przygoda z papierami Solution

Zupełnym przypadkiem szukając tablic kartonowo-piankowych w rozmiarze 100x140cm, trafiliśmy na papiery fotograficzne opatrzone logo SOLUTION. Nazwa nam zupełnie nic nie mówiła i mieliśmy dość sceptyczne nastawienie do produktu. Do zakupu przekonał nas fakt, że właścicielem marki SOLUTION jest wyłączny przedstawiciel w Polsce papierów Hahnemühle FineArt. Postanowiliśmy kupić na próbę dwie 24″ rolki:
– Luster RC 255 gram
– Semi-Matt RC Warmtone 255 gram.

Papierów nie będziemy z sobą porównywać, gdyż są to dwa różne produkty, natomiast postaramy się podzielić naszymi spostrzeżeniami i odczuciami z pierwszego kontaktu.

SOLUTION Luster RC 255 gram – papier o bardzo białej powierzchni, z mocnym satynowym wzorkiem. W dotyku, ze względu na grubość i powłokę, przypomina klasyczne odbitki fotograficzne. Zastanawiałem się jaki inny papier jest do niego najbardziej podobny? Gdyby nie grubość, to chyba najbliższy jest mu Canon Glacier 300g. Wydruki wychodzą imponujące. Jasne fragmenty są śnieżno białe, a czernie, są bardzo głębokie. Kolory są intensywne i o dość mocnym kontraście. Nie wszystkim może się podobać mocno odbijające się w nim światło.
Jako papier nieco tańszy, uważam za bardzo udany. Jeśli trzyma jakość i powtarzalność w kolejnych partiach, to na pewno wart jest uwagi. W najbliższym czasie planuję wykorzystać go na potrzeby wydruków albumowych.

SOLUTION Semi-Matt Warmtone 255 gram – papier zapewne inny od w/w opisywanego, gdyż jest papierem półmatowym, o ciepłym, lekko kremowym odcieniu. Bardzo dobrze wychodzą na nim wydruki w sepii, zdjęcia w stylu retro, oraz kolorowe HDR’y. Próbowałem porównać go do innych papierów, jakie przeszły przez moje ręce i miałem z tym problem. Wśród papierów ciepłych, w pierwszej chwili przychodziły mi na myśl barytowe: ILFORD Gold Fibre Silk lub HARMAN by Hahneműhle Gloss Baryta Warmtone. Kładąc obok siebie wszystkie 3 wydruki, od razu widać, że każdy z nich jest zupełnie inny. SOLUTION Semi-Matt Warmtone przede wszystkim nie jest papierem barytowym, jest cieńszy, bardziej giętki, oraz zdecydowanie jaśniejszy. Pomimo różnic wobec swoich szacownych “kuzynów” testowany przez nas papier na pewno znajdzie swoje zastosowanie w wielu ciekawych projektach (albumy, fotoboardy, itd.).

W przypadku obu papierów, warto zwrócić uwagę, że nawinięte są na 3″ rdzeń, co oznacza, że nawet pod koniec rolki nie będzie się mocno zwijał. Generalnie uważam zakup za udany i jak najbardziej polecam wydruki na powyższych papierach. Przeglądając katalog wydruków próbnych SOLUTION, wpadł mi w oko jeszcze jeden papier, ale o nim może napiszę dopiero po zakupie.