Tag: Tecco Professional Portrait MATT 230g

Wystawa Zadymkowa – c.d.

Kolejni fotografowie przygotowujący swoje fotografie na “Zadymkową” wystawę w Sferze, odebrali już swoje prace. Jak widać każdy z autorów na inny pomysł na ich przygotowanie. Tym razem pojawiły się m.in. wydruki na płótnie bawełnianym 100×70 cm, które docelowo będą naciągnięte na krosna malarskie, oraz wydruki na papierze matowym TECCO, naklejone na tablice wystawowe kartonowo-piankowe.

Wszystkie wydruki jakości galeryjnej, zostały wykonane na 12 kolorowym ploterze graficznym Canon iPF8400.

Zadymka Jazzowa – wystawa zdjęć

W tym tygodniu wyszło “spod naszej ręki” (a raczej z drukarki) ok. 20 wydruków z poprzednich Bielskich Zadymek Jazzowych.

Swoje prace drukowali u nas Darek daro Dudziak FOTOgrafia i Basia Adamek Czartoryjska .

Fotografie już niedługo można będzie podziwiać na wystawie w bielskiej Galerii SFERA I.
ZAPRASZAMY!

Wydruki FineArt na wystawie w Austrii

Münster Studio & Martyna Wójcik-Śmierska – już w najbliższą środę (27.01) w Wiedniu!

Wydruki pigmentowe dla Pani Martyny, wykonaliśmy na podłożach Solution FineArt White Velvet 270 gram i TECCO Professional Portrait MATT 230 gram.

 

Prezentacja dla CTF

Dzięki uprzejmości Zarządu Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, pojawiliśmy się na cotygodniowym zebraniu, w celu zaprezentowania możliwości, jakie daje druk pigmentowy fotografii. Na spotkanie przygotowaliśmy własne wydruki próbne na różnych podłożach i w różnych formatach (od 10×15 do 60×90). Dla członków CTF wykonaliśmy bezpłatne wydruki  próbne ich fotografii, w celu porównania z posiadanymi odbitkami.

Dzięki zaprezentowanym materiałom, uczestnicy spotkania mogli się osobiście przekonać co zyskują, wykonując zdjęcia w formie wydruków a nie odbitek. Główną uwagę zwróciły dwa papiery: TECCO Professional Portrait MATT 230g i barytowy Ilford Galerie Prestige GOLD Fibre Silk 310gr.

Dla niedowiarków, podważających odporność wydruku pigmentowego na wilgoć, przeprowadziliśmy mały eksperyment. Jeden z wydruków na płótnie został dwukrotnie zamoczony w wodzie, a następnie trafił na kaloryfer w celu wysuszenia. Pomimo tak brutalnego potraktowania, ani druk, ani płótno nie zostało uszkodzone.

Po spotkaniu znaleźliśmy wzmiankę na fanpage’u CTF:
CTF news

Oczywiście życzymy dobrego światła i samych głównych wygranych w Lotto!