Wydruki fotograficzne

Pigmentowe wydruki fotograficzne, to nowoczesna technologia wykorzystywana m.in. do produkcji najwyższej jakości zdjęć, grafik artystycznych, wydruków kolekcjonerkich, oraz reprodukcji obrazów.

Czy fotograficzne wydruki pigmentowe są lepsze od znanych wszystkim odbitkom z fotolabów? Jak to mówią - "każda sroczka swój ogonek chwali". Zdajemy sobie sprawę, że byli, są i będą zwolennicy jak i przeciwnicy obu technologii. Natomiast naszą intencją jest pokazać atuty, jakie niesie za sobą technologia pigmentowa.

Co zyskasz dzięki wydrukom pigmentowym:

  • zdjęcia o znacznie większej ilości szczegółów. Drukujemy nie tylko w sRGB jak minilaby, ale wykorzystujemy też przestrzeń AdobeRGB
  • większe formaty, gdyż minilaby najczęściej robią do formatu 30x45, a my od tego formatu praktycznie zaczynamy
  • Różnorodność podłoży, niemożliwa do zastosowania w minilabach (papiery barytowe, 100% matowe, papiery ryżowe i bambusowe, płótna, folie i wiele innych.)
  • niestandardowe formaty zdjęć, dostosowane do preferencji klienta

Wielu fanom fotografii otwierają się dopiero oczy, gdy porównują własne odbitki z wydrukami wykonanymi z tego samego pliku, czego niejednokrotnie byłem świadkiem oraz sam byłem tego przykładem.

Na jakich materiałach drukujemy?

Przede wszystkim pracujemy na podłożach oryginalnych i sprawdzonych.

Do pigmentowych wydruków fotograficznych stosujemy wyselekcjonowane papiery firm: Canon, Hewlett- Packard, Ilford, TECCO, Solution oraz Canson Infinity.

Canon Photo Satin 240 gram

Satynowy papier fotograficzny gwarantujący wydruki wysokiej jakości. Wydruki pigmentowe na tym podłożu uzyskują naturalną kolorystykę. Jest podłożem szybkoschnącym, odpornym na rozmazywanie się tuszu.
Przeznaczony jest przede wszystkim do druku fotografii.

Papier fotograficznych Canon Satin 240 gram /m2 posiada certyfikat PEFC.

Aktualnie dostępny w rolce: 432 mm

Profil ICC

Karta produktu

Canon Glacier 300 gram

Canon Glacier 300 gram / m2, to najwyższej jakości papier fotograficzny gwarantujący idealne wydruki. Jest podłożem o powłoce przypominającej skórkę pomarańczy, o lekkim połysku, szybkoschnący, odporny na rozmazywanie się tuszu. Dzięki wysokiej gramaturze, wydruki nawet w dużym formacie nie będą się marszczyły po umieszczeniu ich w ramie.
Przeznaczony jest przede wszystkim reprodukcji fotograficznych, produkcji wystaw, oraz fotoalbumów.

Papier fotograficznych Canon Glacier 300 gram /m2 posiada certyfikat PEFC.

Aktualnie dostępny w rolce: 432 | 914 mm

Profil ICM

Karta produktu

Solution Luster 255 gram

Solution Luster 255 gram należy do serii produktów Solution Prestige - podłoży przeznaczonych do wydruków wysokiej jakości, oraz wykonywania reprodukcji fotograficznych. Satynowa powłoka papieru podobna jest do Canon Glacier 300g. W dotyku jest jednak cieńszy. Zadrukowany tuszami pigmentowymi gwarantuje żywe i intensywne kolory, oraz mocne kontrasty. Materiał bardzo popularne wśród fotografów studyjnych, oraz ślubnych. Wydruki wykonane na arkuszach świetnie sprawdzają się w produkcji ekskluzywnych fotoksiążek.

Aktualnie dostępny w rolce: 610 mm, oraz w arkuszach: A4 | A3+

Profil ICM

Karta produktu

Solution SemiMatt Ultra White 255 gram

Solution SemiMatt Ultra White 255 gram należy do serii produktów Solution Prestige - podłoży przeznaczonych do wydruków wysokiej jakości, oraz wykonywania reprodukcji fotograficznych. Półmatowa powłoka papieru bardzo dobrze sprawdza się w druku wystaw fotograficznych. Zadrukowany tuszami pigmentowymi gwarantuje żywe i intensywne kolory, oraz mocne kontrasty. Papier ma odcień bardzo biały, co jest przydatne w wydrukach reklamowych, gdzie ważny jest odcień niezadrukowanego papieru. Papier SemiMatt często jest wybierany do druku zdjęć do albumów.

Aktualnie dostępny w rolce: 432 | 610 mm

Profil ICM

Karta produktu

Solution SemiMatt Warmtone 255 gram

Solution SemiMatt Warmtone 255 gram należy do serii produktów Solution Prestige - podłoży przeznaczonych do wydruków wysokiej jakości, oraz wykonywania reprodukcji fotograficznych. Półmatowa powłoka papieru i ciepły odcień papieru sprawia, że jest często wybierany do druku wystaw fotograficznych. Zadrukowany tuszami pigmentowymi gwarantuje żywe i intensywne kolory, oraz mocne kontrasty. Papier ma ciepły odcień bieli, przez co dobrze się sprawdza w wydrukach czarno-białych i w odcieniach sepii. Papier SemiMatt często jest wybierany do druku zdjęć do albumów.

Aktualnie dostępny w rolce: 610 | 1118 mm

Profil ICM

Karta produktu

Solution Silk Ultra White 260 gram

Solution Silk Ultra White 260 gram należy do serii produktów Solution Daily - jest papierem o specyficznej strukturze drobnej siateczni. Bardzo dobrze sprawdza się w produkcji fotoksiążek, gdyż nie zostają na nim odciski palców. Poza tym rastrowana powłoka utrudnia skanowanie i kopiowanie wydruków.

Aktualnie dostępny w rolce: 610 mm

Profil ICM

Karta produktu

HP Matt Litho-Realistic 269 gram

Hewlett-Packard Matt Litho-Realistic 269 gram/m2 jest bardzo wysokiej jakości gładkim i zupełnie matowym podłożem. To nasze odkrycie 2017 roku! Papier jest bardzo sztywny, co ma istotne znaczenie w wydrukach o największych rozmiarach, gdyż nie marszczy się pod szybą. Posiada odcień naturalnej bieli (ciepły odcień), przez co sprawdza się nie tylko w druku barwnym, ale też w produkcji prac monochromatycznych (czarno-białe i sepia), oraz w stylistyce "retro".

W odróżnieniu od większości papierów matowych, wydruki pigmentowe wykonane na HP Litho Realistic są mało podatne na ścieranie, nawet te w ciemnych kolorach. Dlatego chętnie wykorzystujemy go w produkcji fotoalbumów i fotoharmonijek.

Hewlett-Packard klasyfikuje to podłoże jako FineArt, co wg nas jest słuszną klasyfikacją. Dlatego też jest często wybierany do druku plakatów artystycznych, oraz ekskluzywnych ilustracji.

Aktualnie dostępny w rolce: 610 | 1118 mm

Profil ICM

Karta produktu

TECCO Pastel Matt 225 gram

Papier TECCO Pastell Matt 225 gram o pastelowy odcieniu naturalnej (ciepłej) bieli, stanowi idealne podłoże dla motywów o wysokich wymaganiach artystycznych. Dzięki niewielkiej ilości wybielaczy optycznych uzyskano autentyczny i naturalny wygląd podłoża. przez co można liczyć, iż wykonane na nim wydruki przetrwają dziesięciolecia. Polecany do druku fotografii, szczególnie w monochromiach, czerni i bieli, sepii, oraz w stylu retro. Wysoka jakość pozwala na zastosowanie nie tylko w fotografii, ale również i w eleganckiej reklamie czy ekskluzywnych materiałach promocyjnych, w niskonakładowych produkcjach menu oraz zaproszeń.

Aktualnie dostępny w rolce: 610 mm

Profil ICC

Karta produktu

TECCO Portrait Matt 230 gram

Papier TECCO Portrait Matt 230 gram jest to gładki matowy papier fotograficzny, z możliwością pochłaniania wyjątkowo dużej ilości atramentu, przez co wyróżnia się spośród innych papierów. Mocne, żywe kolory gwarantują przyjemny i wysokiej jakości wygląd, który jest niezawodny i trwały, nawet w ekstremalnych warunkach. W naszej drukarni jest najczęściej wybieranym podłożem do druku wszelkich wystaw fotograficznych, ilustracji i ekskluzywnych plakatów. Inne obszary zastosowania to m.in. karty menu, dyplomy, zaproszenia, oraz fotoalbumy. Generalnie ten papier jest idealnym i wszechstronnym narzędziem do wszystkich rodzajów matowych wydruków, o doskonałym stosunkiem ceny do wydajności.

Aktualnie dostępny w rolce: 432 | 610 | 1067 | 1118 mm, oraz w arkuszach: A3+

Profil ICM

Karta produktu

TECCO Pearl Glossy 248 gram

Ten naturalny, biały papier fotograficzny o satynowym wykończeniu i klasycznej gramaturze papieru fotograficznego jest idealną powierzchnią dla wielu różnych zastosowań zarówno w domu, jak w użyciu profesjonalnym. Niski procent rozjaśniaczy optycznych i typowy wygląd papieru fotograficznego sprawiają, że jest idealny nie tylko do wszystkich portretów i zdjęć ślubnych, ale także do zdjęć krajobrazowych, czarno-białych, a nawet plakatów wielkoformatowych.

Aktualnie dostępny w rolce: 610 mm

Profil ICC

Karta produktu

Canon Matt Coated Paper 180 gram

Matowy gładki papier powlekany o gramaturze 180 gram/m2, to więcej niż papier do druku CAD. Mimo jego podstawowego zastosowania jakim jest druk projektów architektonicznych i inżynierskich, podłoże to posiada wiele dodatkowych zastosowań. Gramatura i jakość papieru pozwala bowiem na zadruk intensywniejszy, z użyciem większej ilości tuszu pigmentowego, dzięki czemu dobrze sprawdza się w druku projektów graficznych i ilustracji. Jest idealny do wysokiej jakości plakatów, oraz grafik informacyjnych i prezentacyjnych. Sprawdzi się też w mniej wymagających fotografiach.

Aktualnie dostępny w rolce: 610 | 1067 mm

Profil ICM

Karta produktu

Zamówienia

Zamówienie na dowolne formaty można składać na stronie naszego sklepu internetowego>>>

_____________________________________________________________________

Osoby zainteresowane drukiem wystaw, wydrukami próbnymi, oraz nawiązaniem stałej współpracy, zapraszamy do kontaktu osobistego w celu ustalenia indywidualnych warunków współpracy.

_____________________________________________________________________


Dodaj komentarz