O nas

Inspiracją i motywacją do zaoferowania Państwu naszych produktów i usług jest wieloletnia PASJA I HOBBY do fotografii.

Dziś skupiamy się na dwóch kluczowych obszarach działalności: druku wielkoformatowym klasy premium, oraz produkcji albumów fotograficznych.

Projekt – KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY, istnieje od 1 grudnia 2012 roku. W pierwotnym zamyśle, firma miała zajmować się głównie pigmentowymi wydrukami fotograficznymi i artystycznymi. Dość szybko okazało się, że drugi segment naszej działalności, czyli produkty introligatorskie, cieszą się tak dużym powodzeniem, że trzeba mu poświęcić więcej czasu niż wstępnie planowaliśmy.

Druk wielkoformatowy

W pierwszej fazie postawiliśmy na technologię pigmentową, czyli druk gwarantujący najwyższą jakość i ekologię. Aktualnie wydruki fotograficzne i FineArt wykonujemy przy użyciu 44″ drukarki wielkoformatowej Canon imagePROGRAF iPF8400, korzystającej z 12-kolorowego systemu atramentów pigmentowych Canon Lucia EX, dostarczającego wydruki o niezrównanej precyzji, bogatych barwach i wyjątkowej wszechstronności.

Canon iPF8400
HP Latex 330

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy był zakup plotera lateksowego III generacji – HP Latex 330. Wprowadzenie przez firmę Hewlett-Packard technologii lateksowej stało się przełomowe w druku wielkoformatowym. Być może spytacie – dlaczego? Druk lateksowy jest pewnym połączeniem najlepszych cech druku pigmentowego i solwentowego. Jakość wydruków jest zbliżona do druku pigmentowego, a odporność na warunki atmosferyczne przewyższa trwałością druk eco-solwentowy. Co bardzo ważne, dzięki HP Latex tworzymy ekologiczne wydruki, przyjazne dla ludzi i środowiska. Dlatego fototapety, obrazy na płótnie, czy systemy wystawiennicze bez obaw można eksponować w pomieszczeniach zamkniętych, nawet takich jak szpitale, przedszkola, czy szkoły.

Druk cyfrowy

Kolejnym naszym krokiem w obszarze druku, jest druk cyfrowy. Tym razem znów padło na urządzenie Canona, tj. imagePRESS C600i. To drukarka kompaktowa oparta na technologii druku stosowanej w urządzeniach produkcyjnych i zapewniająca wyjątkową jakość.

Canon imagePRESS C600i

Introligatornia

Usługi introligatorskie – mają ścisły związek z fotografią i drukiem. Zdjęcia naszych klientów zamieniamy z plików cyfrowych w albumy fotograficzne, mini albumy, i wiele innych upominków umilających nam życie. Jesteśmy producentem klasycznych albumów na zdjęcia i ksiąg gości.

Produkujemy także opakowania introligatorskie, m.in. pudełka na zdjęcia i albumy, etui na CD/DVD, oraz obwolut.

Wydruki zamieniamy w książki w miękkiej i twardej oprawie, fotoksiążki i fotoalbumy, katalogi klejone, szyte i na spirali.

 

Dodaj komentarz