Tag: FineArt

Zdjęcia z Bielska-Białej drukowane na płótnie

 

Za oknami mamy jesienną, szaro-burą aurę, dlatego warto ożywić nasze ściany wesołymi i kolorowymi fotografiami. Fotoobrazy ze zdjęć naszej najbliższej okolicy są sprawdzonym sposobem na dekorację w każdej firmie, placówce oświatowej, czy urzędzie.

Dziś prezentujemy wyprodukowane przez nas obrazy na płótnie o wymiarze 100x70 cm, ze zdjęć znanych miejsc z Bielska-Białej. Wydruki wykonaliśmy w technologii HP Latex, na matowym płótnie poliestrowym. Jest to optymalna wersja produktu w umiarkowanej cenie.

Dla najbardziej wymagających klientów wykonujemy fotoobrazy drukowane w technologii pigmentowej na 12-koloroej drukarce Canon, na bezkwasowym płótnie bawełnianym. Wszystkie dostępne opcje znajdziesz na stronie sklepu internetowego.

A może Twoje zdjęcie na płótnie byłoby udanym prezentem dla bliskich? Zrób im miłą niespodziankę 🙂

Wydruki FineArt na wystawie w Austrii

Münster Studio & Martyna Wójcik-Śmierska – już w najbliższą środę (27.01) w Wiedniu!

Wydruki pigmentowe dla Pani Martyny, wykonaliśmy na podłożach Solution FineArt White Velvet 270 gram i TECCO Professional Portrait MATT 230 gram.

Targi Plakatu 2015

Wydruki na Targi Plakatu 2015 dla Pani Martyny Wójcik-Śmierskiej przygotowała nasza drukarnia. Wszystkie prace zostały wykonane na 12-kolorowym pigmentowym ploterze graficznym Canon iPF8400, na podłożach matowych.

Zapraszamy na blog Pani Martyny, na którym znajdziecie całe mnóstwo ślicznych ilustracji. Być może coś Wam wpadnie w oko?

Hahnemühle FineArt

W dzisiejszym wpisie przedstawimy krótką informację o Hahnemühle FineArt, czyli najstarszej niemieckiej papierni, produkującej nieprzerwanie od 1584 roku. Obecna działalność firmy skierowana jest do artystów wykonujących swoje prace metodami tradycyjnymi jak i artystów sięgających po zdobycze nowoczesnego druku cyfrowego.

Hahnemühle FineArt

Bogaty asortyment produktów Digital FineArt obejmuje kilkadziesiąt najwyższej jakości papierów i płócien, podzielonych na następujące linie produktowe:
– Matt FineArt (matowe gładkie)
– Matt FineArt (matowe teksturowane)
– Glossy FineArt (błyszcące)
– Canvas FineArt (płótna)

Ścisła współpraca z wiodącymi producentami drukarek atramentowych, zaowocowała wyjątkowymi efektami. Wszystkie produkty spełniają najwyższe w zakresie kolorów, głębi, kontrastu, renderingu i gradacji barw. Hahnemühle FineArt udostępnia na swojej stronie bezpłatne profile ICC do profesjonalnych drukarek pigmentowych.

Najwyższa jakość i trwałość wydruków została potwierdzona certyfikatem Wilhelm Imaging Research, Inc.

Zamówienia wydruków na podłożach Hahnemühle FineArt można składać telefonicznie lub mailowo, w celu dokładnego omówienia szczegółów zlecenia. Przed wydrukowaniem całej wystawy proponujemy wykonanie wydruków próbnych.

W najbliższym czasie postaramy się podzielić naszymi spostrzeżeniami nt. wydruków na wybranych podłożach z serii Matt FineArt Smooth (matowe gładkie).

Papiery Digital FineArt

Niewielu światowych producentów robi znakomite papiery FineArt’owe. Jednym z nich jest zapewne Canson Infinity i od niego zaczniemy przygodę z papierami artystycznymi.

Być może nieliczni wiedzą, że historia papierni Canson i Arches sięga aż XV wieku. Unikatową jakość doceniło wielu sławnych artystów, m.in.: Picasso, Chagal, czy Warhol. Dziś francuski producent podążając z duchem czasu, tworzy papiery do cyfrowego druku fotograficznego i artystycznego. Większość można dostać w arkuszach od A4 do A2, lub w rolkach do drukarek wielkoformatowych.

W gamie produktów Digital FineArt naszą uwagę zwróciły następujące papiery:
BFK Rives 310
Arches Velin Museum Rag 250
Edition Etching Rag 310
Rag Photographique 210

Rag Photographique Duo 220
Wszystkie są wykonane w 100% z bawełny, na tradycyjnych maszynach cylindrycznych, oraz nie zawierają wybielaczy optycznych.

W dotyku są miękkie, niektórzy nawet uważają, że przypominają bibułę, lecz co ciekawe w trakcie druku nie nasiąkają atramentem. Pigment idealnie pozostaje na powierzchni, natychmiast wysycha, tworząc fantastyczne obrazy.

Wydruki FineArt na podłożach Canson Infinity wykonujemy dla wymagających fotografików, na potrzeby muzeów, wystaw i galerii. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z należytą starannością. Jeśli jesteś zainteresowany wydrukami FineArt skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo w celu omówienia szczegółów.

Jeśli chcesz zaoferować swoim klientom ponadczasowy album fotograficzny, pomyśl o stylowym, klasycznym albumie i wydrukach artystycznych, lub ArtBook’u czyli fotoalbumie wykonanym na papierach FineArt’owych.