Tag: wydruki fineart

Wystawa Zadymkowa – c.d.

Kolejni fotografowie przygotowujący swoje fotografie na “Zadymkową” wystawę w Sferze, odebrali już swoje prace. Jak widać każdy z autorów na inny pomysł na ich przygotowanie. Tym razem pojawiły się m.in. wydruki na płótnie bawełnianym 100×70 cm, które docelowo będą naciągnięte na krosna malarskie, oraz wydruki na papierze matowym TECCO, naklejone na tablice wystawowe kartonowo-piankowe.

Wszystkie wydruki jakości galeryjnej, zostały wykonane na 12 kolorowym ploterze graficznym Canon iPF8400.

Targi Plakatu 2015

Wydruki na Targi Plakatu 2015 dla Pani Martyny Wójcik-Śmierskiej przygotowała nasza drukarnia. Wszystkie prace zostały wykonane na 12-kolorowym pigmentowym ploterze graficznym Canon iPF8400, na podłożach matowych.

Zapraszamy na blog Pani Martyny, na którym znajdziecie całe mnóstwo ślicznych ilustracji. Być może coś Wam wpadnie w oko?

Druk pigmentowy wysokiej jakości

Ostatnio wpisy dotyczyły w głównej mierze naszych produktów introligatorskich.
Chcemy jednak wspomnieć, że naszą drugą pasją obok introligatorstwa, są wydruki w głównej mierze dla profesjonalistów, pasjonatów, fotografów na potrzeby portfolio, ilustratorów, grafików, którzy oczekują od wydruku czegoś więcej niż tylko zwykła odbitka.

Wszystkie wydruki fotograficzne wykonane wyłącznie przy użyciu 12-kolorowego systemu tuszy pigmentowych Canon Lucia EX, na sprawdzonych i przetestowanych przez nas podłożach uznanych światowych producentów (m.in. Canon – Océ, TECCO PHOTO, Ilford, Hahnemühle, oraz Solution).

Dla osób preferujących wydruki zupełnie matowe (jak z bloku technicznego), proponujemy papier TECCO Proffesional Portrait MATT. Plakaty i kalendarze jednoplanszowe idealnie wyjdą na Canon Poster Satin.

Artystom, grafikom i ilustratorom dedykujemy podłoża FineArt, np. Solution WhiteVelvet, Hahnemühle Ultra Smooth, oraz barytowy Ilford Gold Fibre Silk.

Jeśli nadal nie znalazłeś idealnego dla siebie podłoża – napisz co Cię interesuje, a postaramy się ściągnąć je dla Ciebie.
No i na koniec proponujemy naklejki i fototapety. W mniejszym formacie można zamówić naklejki na błyszczącej folii winylowej TECCO Vinyl Glossy. Dla większych formatów przygotowaliśmy ciekawostkę – naklejka ścienna / fototapeta samoprzylepna. Co to takiego? Wydruk wykonany jest na samoprzylepnym podłożu tekstylnym, które można kleić na ściany, meble i inne delikatne powierzchnie. Dzięki specjalnej powłoce klejowej, można bez śladu je odkleić i przenieść w inne miejsce. To naprawdę działa!

Zapraszamy do kontaktu: 602 334 829 lub info@kolorowyzawrotglowy.pl
Służymy pomocą i fachowym doradztwem.

Hahnemühle Ultra Smooth 305gsm

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest wyjątkowy papier dedykowany do pigmentowych wydruków artystycznych – Hahnemühle PhotoRag Ultra Smooth 305 gsm.
A co to takiego, i dlaczego jest taki wyjątkowy?
Hahnemühle PhotoRag Ultra Smooth 305 gsm – jest papierem zupełnie matowym, o bardzo gładkiej powierzchni i przyjemnej naturalnej bieli.

Jest produktem bezkwasowym, w 100% wykonanym z bawełny i nie zawierającym wybielaczy optycznych. Dzięki temu zachowuje wyjątkowy charakter, oraz spełnia bardzo rygorystyczne wymogi stawiane wydrukom archiwalnym. Idealnie nadaje się do druku czarno-białej i kolorowej fotografii kolekcjonerskiej, reprodukcji dzieł sztuki, limitowanych edycji wydruków, prezentacji i wystaw, oraz ekskluzywnych albumów i kart okolicznościowych.

Wydruki tuszami pigmentowymi, na papierze Hahnemühle PhotoRag Ultra Smooth są bardzo odporne na działanie upływającego czasu. Wg testów przeprowadzonych przez Wilhelm Imaging Research, wydruk bez zabezpieczenia może przetrwać ponad 50 lat, a jeśli umieścimy go za szybą, jego trwałość zwiększy się blisko dwukrotnie. Imponujące?
A czy Wasze zdjęcia wykonane w zwykłym fotolabie, lub zamówione w serwisie aukcyjnym też tyle przetrwają? Obawiam się, że nie.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądają najlepsze wydruki fotograficzne i artystyczne, zapraszamy do naszej pracowni w Bielsku-Białej, przy ul. Cieszyńskiej 90.

Zamówienia można składać za pośrednictwem Kreatora Druku, zamieszczonego na stronie FOTOGRAFIAXXL.PL lub mailowo.

Ilford Gold Fibre Silk 310 gr

W ubiegłym tygodniu dojechał do nas kolejny papier marki Ilford. Tym razem zagościł Ilford Gold Fibre Silk 310 gram w 24″ rolce (610mm).

Papier jest jednym z najlepszych papierów barytowych, dostępnych na rynku. W połączeniu z atramentami pigmentowymi uzyskujemy idealne fotografie. Fotografie drukowane na papierze GOLD Fibre Silk charakteryzuje unikalny wygląd i zapach, tradycyjnych papierów fotograficznych z halogenkami srebra.

Lekko kremowa biel podłoża świadczy o tym, że w procesie produkcyjnym nie zastosowano sztucznych rozjaśniaczy optycznych (OBA), mających negatywny wpływ na trwałość wydruków.

O jakości i trwałości wydruków pigmentowych na papierze Gold Fibre Silk, porównywalnym z tradycyjnymi odbitkami fotograficznymi świadczą m.in. badania wykonane przez Wilhelm Imaging Research, Inc. Teoretycznie wydruki przechowywane w albumach powinny przetrwać nawet ponad 250 lat, natomiast wydruki bez jakiegokolwiek zabezpieczenia mogą wytrzymać nawet do 70 lat.

Na dzień dzisiejszy z podłoży Ilforda posiadamy jeszcze Smooth Pearl w arkuszach A3+, oraz Gold Mono Silk, oraz Luster w arkuszach A4.